2020

Wydarzenia 2020

 

 

23.03.2020 r. – ruszyła linia produkcyjna maseczek ochronnych. Zaangażowany jest cały personel a maszyny do szycia pracują na pełnych obrotach. Materiał udostępniło nam Starostwo Powiatowe. Szczególne podziękowania kierujemy do Koordynatora projektu pana Karola Wójcika. Cieszymy się, że w taki sposób możemy pomóc w tym trudnym dla wszystkich czasie.

 

 

11.03.2020 r. – dzisiaj mieliśmy przyjemność gościć niezwykłe Panie: Iwonę i Agnieszkę z Ostrowieckiego Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt „ Animals”. Paniom towarzyszyła cudowna kotka Lisa, która od razu podbiła nasze serca ! Ze wzruszeniem i łzami w oczach wysłuchaliśmy opowieści o bezbronnych, bezdomnych a często chorych i skrzywdzonych zwierzętach. Przekazaliśmy też zebraną karmę, kołdry i koce dla podopiecznych Towarzystwa. Dziękujemy za miłe spotkanie. Podziwiamy Waszą pracę, pasję, zaangażowanie, bezinteresowne działania w obronie tych, którym człowiek zgotował ogrom cierpień ! My też apelujemy: nie porzucajcie, wspierajcie, pomagajcie !

 

 

 09.03.2020 r. – w tym dniu odwiedziliśmy naszych dobrych znajomych z Domu Pomocy Społecznej przy ul. Grabowieckiej. Mieliśmy przyjemność obejrzeć ich piękny program z okazji Dnia Kobiet, następnie my przedstawiliśmy swój. Wymieniliśmy się prezentami oraz zostaliśmy poczęstowani pysznymi słodkościami. Bardzo dziękujemy za ciepłe przyjęcie oraz upominki. Mówimy do zobaczenia, na tym nasze spotkania się nie kończą.

 

 

06.03.2020 r. – wzięliśmy udział w koncercie charytatywnym „ Sercem dla Oliwki z Ostrowca” w Browarze Kultury. Z myślą o pomocy dla chorej dziewczynki przekazaliśmy ozdoby wielkanocne ( karty świąteczne, stroiki, palmy) oraz inne prace wykonane podczas zajęć terapeutycznych w WTZ. Kilka ozdób wystawiliśmy na licytację prowadzoną podczas koncertu na leczenie Oliwki. Cieszymy się, że nasze prace się podobały, świetnie sprzedawały, a tym samym zasiliły konto przeznaczone na leczenie dziewczynki.

 

 

06.03.2020 r. –Dzień Kobiet- to międzynarodowe święto jest idealną okazją aby pokazać każdej kobiecie w naszym otoczeniu jak bardzo ważna dla nas jest. My pokazaliśmy to w formie spektaklu przygotowanego przez uczestników, na który zaprosiliśmy rodziców i opiekunów. Spektakl pokazał jak obchodzono Dzień Kobiet dawniej i jak robi się to w dzisiejszych czasach. Nasi aktorzy zaprezentowali układy taneczne, m.in. "Jezioro Łabędzie". Na zakończenie na wszystkich czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców i opiekunów naszych Podopiecznych. Dziękujemy Państwu z całego serca za przybycie, pomoc i pyszne słodkości oraz składamy jeszcze raz najserdeczniejsze życzenia wszystkim Paniom, spełnienia wszystkich marzeń, zadowolenia z siebie, radości w życiu i aby każdy dzień był wspaniałym Dniem Kobiet.

 

 

25.02.2020 r. – w tym dniu wybraliśmy się wszyscy do kina „ Etiuda” na film pt. „Zenek”. Film ten przedstawia biografię króla disco polo – Zenona Martyniuka z zespołu Akcent. Mimo, że jedni Go kochają a inni nienawidzą to muzyk ten spełnił swój „ amerykański sen” i z prostego chłopaka z małej wsi stał się ikoną muzyki disco polo. Nam film się bardzo podobał i z zaciekawieniem śledziliśmy młodość oraz późniejsze dorosłe życie tego artysty. Wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.

 

 

 20.02.2020 r. - Wszelkie diety dziś na boku,Tłusty Czwartek jest raz w roku

 

 

19.02.2020 r. – serdecznie dziękujemy Zespołowi Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. oraz Stowarzyszeniu „ Źródło” za możliwość wzięcia udziału w przepięknym Balu Karnawałowym. Organizatorzy zapewnili nam wspaniałą zabawę przy muzyce na żywo, którą poprowadził komik i wodzirej KLAUN FRED. Słodki poczęstunek smakował wszystkim wyśmienicie, a konkurs na najpiękniejszy kostium wygrał nasz uczestnik – Marcin Bugajski, który został królem balu. Było nam niezmiernie miło i mamy nadzieję na dalsze spotkania i współpracę w tak miłym gronie.


 

 

 

 18-19.02.2020 r. – przez dwa dni gościliśmy w pracowni „Renowatoria”, biorąc udział w zajęciach warsztatowych, polegających na malowaniu porcelanowych kubków. To był bardzo pracowicie ale miło, ciekawie, kreatywnie spędzony czas. Na kubkach powstawały piękne wzory – nasi Podopieczni znowu udowodnili, że ich wyobraźnia nie zna granic! Świetnie zorganizowane zajęcia, w świetnej atmosferze przez wyjątkowych ludzi z pasją. Wszystkim polecamy to niezwykłe miejsce. Będziemy tu wracać !


 

 

 

 17.02.2020 r. - gościliśmy w Domu Spokojnej Książki w Rżuchowie. To magiczny zakątek o niezwykłym klimacie, stworzony przez niezwykłych ludzi. Słuchaliśmy opowieści o tym miejscu, pełnym książek i pozytywnej energii, robiliśmy pierniki, chłonęliśmy atmosferę tego domu i czuliśmy się jak w domu...dziękujemy przemiłym Gospodarzom za gościnę, za wspaniałe podejście do osób niepełnosprawnych, pełne ciepła, zrozumienia i szacunku, za dostrzeżenie ich potrzeb, uczuć i talentów. Wrócimy na pewno! Do zobaczenia!


 

 

 

 14.02.2020 r. - dzisiaj w naszym Warsztacie Święto Miłości, któremu patronuje Św. Walenty. Króluje oczywiście kolor czerwony ! Wśród morza serc, balonów, muzyki, tańca, uśmiechów, radosnych fotografii składamy sobie walentynkowe życzenia, obdarowujemy drobnymi prezentami i własnoręcznie wykonanymi karteczkami. Przekazujemy moc ciepłych, pozytywnych uczuć Rodzicom naszych Podopiecznych. Wasze ciasta i słodkości są jak zwykle niezrównane ! A największym podziękowaniem i nagrodą - tak dla Was jak i dla nas - jest radość i szczęście na twarzach Waszych Pociech !


13.02.2020 r. - dzisiaj poznawaliśmy smaki i aromaty kuchni japońskiej w Midori Sushi. Niepowtarzalne dania, sposób podania potraw oraz niezwykły klimat tego miejsca wprowadził nas w znakomity nastrój. Dziękujemy za miłą obsługę ! Midori Sushi ! Wszystkim polecamy ! My na pewno tu wrócimy !


 

 

 

31.01.2020 r. – Niech żyje bal! To był bal nad bale! Bal pt.” Cekinowy blask”. Dzisiaj pracownia muzykoterapii, pięknie przystrojona zamieniła się w salę balową i zapełniła niezwykłymi postaciami z bajek i filmów! Wszystkim udzielił się radosny nastrój zabawy, relaksu i rozrywki, Jak karnawał to karnawał! Pląsom, korowodom, tańcom w parach i kółeczkach nie było końca! To był cudownie spędzony czas, pełen muzyki, tańca i szampańskiej zabawy! Było radośnie, barwnie, bajkowo, cekinowo! W przerwie zabawy wyśmienicie smakowały ciasta, babeczki i inne smakołyki, przygotowane przez nieocenionych Rodziców naszych Podopiecznych. Serdecznie dziękujemy za słodki poczęstunek, za to, że możemy liczyć na Wasze wsparcie w każdej sytuacji! I niech tak zostanie „Razem” możemy więcej …


 

 

 

 22.01.2020 r. - dziś nastąpiła " zmiana klimatu". Deszcz i szaruga za oknem a my spędziliśmy słodkie przedpołudnie w " klimatycznej" kafejce przy aromatycznej kawie i pysznych ciastkach. Cudowna atmosfera i niepowtarzalny wystrój tego miejsca wprawiły nas w świetny nastrój. Dziękujemy Właścicielom kawiarni "Zmiana Klimatu" za przemiłe przyjęcie. Serdecznie polecamy to miejsce wszystkim, którzy pragną miło spędzić czas. My tu na pewno wrócimy!


 

 

17.01.2020 r. - Inni jesteśmy w czasie zabawy. Inni gdy dotyka nas ciepło ludzkiego serca. Inni kiedy ręce i nogi, które pchają wózek sprawiają, że w tańcu jesteśmy wolni od ograniczeń ... Dziękujemy bardzo za zaproszenie na wspaniałą dyskotekę właścicielom klubu muzycznego Ptaszek w Klatce. To były niezapomniane chwile radości i zabawy a bezalkoholowe drinki smakowały wyśmienicie. Niech karnawał trwa !


 

 

13.01.2020 r. – działo się ! To była słoneczna niedziela, pełna miłości i otwartych serc! Zjednoczeni pasją świątecznego kwestowania wyruszyliśmy na ostrowieckie ulice aby zagrać razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Niesienie wsparcia i pomocy to nasza pasja. Pomagamy i będziemy pomagać! Do zobaczenia w przyszłym roku! Siema!


Copyright © 2016. All Rights Reserved.